Na co zwrócić uwagę przy zakupie maty do przewijania?

Nie ulega wątpliwości, że skompletowanie wyprawki dla rodziców może być trudnym wyzwaniem. Współczesny rynek oferuje wiele różnych gadżetów, które utrudniają zdecydować się, co jest niezbędne dla naszego maluszka. Jednak jednym z gadżetów, które ułatwią rodzicom codzienne funkcjonowanie, jest mata do przewijania. Dzięki niej przewijanie naszej pociechy będzie dużo łatwiejsze.

Maty do przewijania – niezbędny akcesoria dla maluszka

Oczywiście dzieci każdego dnia zużywają ogromne liczbę pieluszek. W pierwszych miesiącach ich życia dziennie rodzić zużywa, aż dziesięć pieluszek i za każdym razem dziecko należy przewinąć. Przewijanie dziecka nie jest takie łatwe. Podczas wykonywanie tej, czym mości często zostaje zabrudzona powierzchnia, na której rodzice przewijają dziecko. Ponadto warto zadbać także o to, aby maluchowi było wygodnie, miękko i ciepło. Mata do przewijania spełnia te wszystkie warunki. Maty te produkowane są ze specjalnych materiałów, które zapewniają dziecku komfort. Jeżeli położymy dziecko na macie w trakcie przewijania, to wtedy znajdzie się ona na materiale o właściwej grubości izolujące zimno od podłoża. Z całą pewności maty do przewijania to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla każdego rodzica. Bez problemu nadaje się do pralnie w pralce i wszędzie opiekunowie mogą ją zabrać ze sobą. Wystarczy jedynie zwinąć ją w rulon oraz spakować do torby. Oprócz tego maty do przewijania są o dużo tańsze w porównaniu z tradycyjnymi przewijakami.

Maty do przewijania – jak wybrać?

Obecnie rodzice przed zakupem maty do przewijania przede wszystkim powinni zwrócić uwagę na jej wykonanie oraz rozmiar. Naturalnie skóra dziecka jest bardzo delikatna. Dlatego należy kupować maty, które wykonane są z delikatnych tworzyw. Dobrym rozwiązaniem jest zakup maty wielokrotnego użytku ze wpinką, które wyróżniają się wodoodpornością. Sklepy proponują maty o wymiarach 60×60 cm, aczkolwiek rodzic może wybrać również większe. Maty do przewijania powinny posiadać warstwę zabezpieczająca oraz ich materiał musi być wodoodporny i chłonny. Warto zaznaczyć, że dostępne są maty jednorazowe i wielokrotnego użytku. Maty jednorazowe najczęściej służą jako maty do przewijania, które rodzic umieszcza na matę. Doskonale one wchłaniają zabrudzenia oraz nieczystości. Z kolei maty wielokrotnego użytku często mają przyszytą torebkę. Torebkę to można łatwo złożyć i zabrać ze sobą w trakcie wycieczki. Tak więc maty do przewijania sprawią, że dziecku będzie przyjemnie, a rodzić nie musi martwić się o zabrudzenia.

 

Post Author: Konrad Markiewicz