Biała herbata – podstawowe informacje

Herbata to integralny element naszego życia. Pijemy ją codziennie, czy to z rana na pobudzenie, czy to w celu ogrzania się. To także napój, którego kultura picia rozpowszechniona jest na całym świecie już od tysięcy lat. Duże zainteresowanie różnymi rodzajami herbat może potwierdzać coraz to szersza oferta w rodzimych sklepach. Z łatwością znajdziemy nie tylko tradycyjną herbatę czarną, ale także zieloną, żółtą czerwoną i białą. Czym cechuje się ta ostatnia? Jakie ma właściwości? Jak parzyć białą herbatę?

Podstawowe informacje o białej herbacie

Biała herbata to napar, który najczęściej produkowany jest z liści zielonego krzewu herbacianego. Co ciekawe, jest to produkt regionalny ze względu na fakt, iż zbiory kwiatów z krzewu herbacianego są realizowane tylko wiosną. Proces przygotowania białej herbaty w praktyce ogranicza się jedynie do suszenia kwiatów. Zgodnie z opiniami ekspertów i miłośników napoju, biała herbata jest najbardziej delikatną i najbogatszą w smaku herbatą.

Jakie właściwości ma biała herbata

Picie białej herbaty, podobnie jak innych jej wariantów ma działanie prozdrowotne. Zarówno herbata czarna, zielona, czerwona, jak i właśnie biała zawiera ogromną ilość antyoksydantów. Co ciekawe, biała herbata nie zawiera w sobie tak dużo kofeiny. Niestety tak naprawdę rzadko kiedy przyjdzie nam wypić oryginalną, regionalną herbatę białą. Te produkty, które znajdują się w sklepach, są wytwarzane z innych kwiatów, dlatego możemy z powodzeniem stwierdzić, że ilość antyoksydantów w naszej białej herbacie będzie nieco niższa. Nie zmienia to jednak faktu, że regularne picie takiego napoju może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Jak parzyć białą herbatę?

W jaki sposób biała herbata powinna być parzona? W tym aspekcie nie czekają nas żadne niespodzianki. Herbata powinna być zalana gorącą wodą, a następnie parzona przez około 6,7 minut. Pamiętajmy, że biała herbata nie lubi wrzątku, dlatego doprowadźmy wodę do gorącej temperatury, jednak zrezygnujmy z zalewania torebki wrzącą cieczą. Herbata biała to pyszny napój, który nie posiada zbyt wielu przeciwwskazań. Jedynie kobiety w ciąży powinny ograniczyć ilość wypijanej białej herbaty ze względu na potencjał wchłaniania kwasu foliowego. Biała herbata jest dostępna ogólnie, zarówno w formie liściastej, w tradycyjnych torebkach, ale też co ciekawe, w formie preparatów na odchudzanie. Czy herbata biała współgra z jakimiś dodatkami? Najlepiej smakuje bez żadnych ulepszaczy smaku, jednak suszone owoce i jaśmin mogą dodatkowo podkręcić delikatny i bogaty smak naszej herbaty.

Białą herbatę znajdziesz tutaj: https://czasnaherbate.net/27-herbata-biala

Post Author: Konrad Markiewicz